Европейският шампион Италия продължи защитата на титлата си по изключително драматичен начин. „Адзурите“ бяха на ръба да напуснат Евро 2024. Спасението им дойде в 8-минутното продължение, когато губеха с 0:1 от Хърватия.

Те почти изпадаха от най-голямото футболно събитие през това лято, но в 97-ата мин. се спасиха.

„Шахматистите“, които са бронзови медалисти от Мондиал 2018, вече се виждаха на осминафинал, когато за тяхна зла беда на сцената се появи златната резерва на символичните гости Матиа Дзакани. Брилянтен гол на нападателя на Лацио подложи на пълна промяна съдбата на група В, като италианците късметлийски стигнаха до заветното второ място.

Така Италия грабна второто място в крайното класиране на групата си и продължава към осминафиналите.

Разочарованието остана за „ватрените“, които въпреки гола на Лука Модрич в 55-ата, останаха само с две точки и директно изпадат от континенталната надпревара. След мача старши треньорът на националния отбор на Хърватия Златко Далич изрази недоволство от това колко много време бе добавено в края на двубоя.

В другата среща Испания завърши участието си в груповата фаза на Евро 2024 със стопроцентов актив. Това стана факт след като в последния си мач от група Б „Ла Фурия Роха“ надигра състава на Албания с 1:0. Единственото попадение бе дело на Феран Торес в 13-ата минута на срещата.

В началните минути албанците опитаха да притиснат състава на Луис де ла Фуенте в търсене на ранен гол, но иберийците не допуснаха опасности пред Давид Рая.

В днешния ден от Евро 2024 Нидерландия и Австрия се изправят един срещу друг в последен двубой от група D. Срещата ще се играе на „Олимпиащадион“ в столицата Берлин и стартира в 19:00 часа. В същия час е и двубоят Франция – Полша. Срещата ще се играе на стадион „Сигнал Идуна Парк“ в Дортмунд.

В група С довечера Дания и Сърбия се изправят един срещу друг. Срещата ще се играе на „Алианц Арена“ в Мюнхен и стартира в 22:00 часа. Англия – Словения ще се играе на „Райн Енерги Щадион“ в Кьолн и е с начало 22:00 часа.