Интригуващи, разтърсващи и на високи обороти мачове се изиграха в поредния ден от Европейското първенство по футбол.

След драма, емоции и много напрежение Унгария победи Шотландия с 1:0 след уникална драма в последния мач от група „А“. Голът падна дълбоко в добавеното време, когато Чобот (100 мин.) се оказа големият герой за Унгария.

Мачът беше белязан от изключително неприятен инцидент, при който Варга загуби съзнание след сблъсък с вратаря Гън в наказателното поле и се наложи да бъде изнесен на носилка.

Състоянието на Барнабас Варга е стабилно, съобщиха от унгарската футболна федерация. Нападателят в момента е в една от болниците в Щутгарт.

С победата Унгария извоюва първите си 3 точки в групата и ще се надява да стане един от 4-те 3-ти отбора, които ще се промъкнат в следващата фаза.

Шотландия със сигурност напуска надпреварата със своята 1 точка, след като Германия и Швейцария направи 1:1 и двата тима продължават напред.

Германия спечели по изключително драматичен начин първото място в група „А“ на Евро 2024. Селекцията на Юлиан Нагелсман стигна до равенство с Швейцария в последен двубой от тази стартова фаза на турнира.

Развоят на двубоя във Франкфурт обаче направи така, че домакините на континенталния форум да се чувстват истински късметлии. До 91-ата минута „кръстоносците“ водеха с 1:0 след гол на Ндой през първото полувреме и вече виждаха как ще се изправят срещу втория от група „С“.

В този момент на сцената излезе резервният нападател Никлас Фюлкруг, който с глава промени целия развой на събитията и изкачи отново своята страна на върха със седем точки, докато натъжените швейцарци останаха втори с пет.

Разочарованието за възпитаниците на Мурат Якин е двойно, тъй като в 86-ата минута, за кратко, те дори поведоха с 2:0, но голът на Варгас правилно бе отменен поради засада.

В група “F” на Европейското първенство Португалия победи Турция с 3:0. “Мореплавателите” показаха много по-добро лице от първия си двубой на шампионата срещу Чехия и логично се поздравиха с успеха.

Отборът на Роберто Мартинес откри резултата в 21-ата минута след попадение на Бернардо Силва. Само седем минути след това иберийците удвоиха след комичен автогол на Самет Айкадин. Крайният резултат бе оформен от Бруно Фернандеш в 56-ата минута.

С победата отборът на Португалия събра 6 точки и няма как да бъде изместен от първото място, което ще позволи на Мартинес да направи ротации в състава си за последния мач срещу Грузия и да запази свежи титулярите си за елиминациите на турнира.

Турция запази втората си позиция в групата с 3 точки след победата срещу Грузия. В последния двубой от груповата фаза съседите ни ще срещне Чехия, докато Португалия ще се изправи срещу Грузия.

Белгия пък тресна с 2:0 Румъния в среща от втория кръг на Група „Е“. Селекцията на Доменико Тедеско доминираше на терена на „Райненергищадион“ в Кьолн и заслужено взе поправителния си изпит след поражението от Словакия на старта на шампионата.

С този успех „червените дяволи“ завързаха тотално и интригата в групата. След двете завъртания и четирите отбора са с по 3 точки – с по една победа и загуба.

В герой за бейлгийците се превърнаха Юри Тиманс, който откри резултата още в 73-ата секунда на двубоя и Кевин де Бройне, узаконил победата в 80-ата минута. Успехът от трибуните видя кралят на Белгия Филип, който подкрепяше отбора с членове на кралското семейство.

Срещата ще се започни и с отменения гол на Ромелу Лукаку. Нападателят прати топката в мрежата на Флорин Ница, но се оказа, че е в изключително тънка засада. Така Лукаку влиза в историята с трети отменен гол в първите два мача от Евро 2024.

Последните срещи в потока са на 26 юни. Тогава Белгия ще играе с Украйна, а Румъния излиза срещу Словакия.

Днес, 24 юни, от 22:00 ч. играят Хърватия – Италия в Лайпциг и Албания – Испания в Дюселдорф.

След първите си два мача Италия заема второто място в групата с актив от 3 точки, а Хърватия е на последната четвърта позиция само с 1 пункт, колкото има и отборът на Албания, който е трети.

Лидерът Испания е непоклатим на първото място със своите 6 точки.