Испания продължава да впечатлява на Евро 2024, след като постигна втора поредна победа при 1:0 срещу Италия. Разликата с европейския шампион дойде след автогол на Рикардо Калафиори. В 55-ата минута Нико Уилямс центрира остро във вратарското, където Донарума успя да избие, но право в тялото на Калафиори, след което топката влетя в мрежата на Италия.

Резултатът можеше да бъде далеч по-внушителен, ако не бяха серията отлични спасявания на Джанлуиджи Донарума. За 90 минути тимът на Лучано Спалети не създаде нито едно чисто голово положение.

Дни по-рано Ла Роха разби с 3:0 Хърватия, а с победата сега си осигури до голяма степен първото място в групата. В последния ден от тази фаза „адзурите“ и Хърватия се изправят в директен спор за второто място, а отборът на Луис де ла Фуенте среща Албания.

По този начин Испания със сигурност се класира за 1/8-финалите на турнира, след като събра 6 точки след две победи. Италия е с 3 точки и предстои мач с коравите хървати, които ще опитат да объркат сметките на „Скуадра адзура“.

В друг мач Словения бе на броени секунди от първата си победа на европейски финали преди да допусне късно попадение за 1:1 със Сърбия в двубой от група С. Първата част мина под контрола на словенците. Тимът на Матиаж Кек държеше инициативата и създаваше по-чистите голови положения.

В Мюнхен Жан Карничник, бившият защитник на Лудогорец, откри резултата, но именно той изпусна Лука Йович в наказателното поле в 5-ата минута на добавеното време.

Мачът между Англия и Дания завърши при резултат 1:1. „Трите лъва“ на Гарет Саутгейт отново не впечатлиха с представянето си, макар да удариха и греда през второто полувреме.

Още през първото голмайсторът им Хари Кейн (18) откри резултата, но датчаните отговориха преди почивката и изравниха със страхотно попадение на Мортен Хюлманд (35).

Така Дания вече има 2 точки, с колкото е и Словения, докато Сърби е на последното място в групата със само 1 в своя актив.

Днес играят Словения – Украйна от 16:00 ч.; Полша – Австрия от 19:00 ч.; Нидерландия – Франция от 22:00 ч.