Във втория ден от Европейското първенство Швейцария записа изключително важна победа с 3:1 срещу Унгария в мач от първия кръг.

Нападателят на Лудогорец Квадво Дуа поведе „кръстоносците“ към успеха, реализирайки първото попадение в мача и историческо първо за играч от българския елит в мач от шампионата на Стария континент.

„Кръстоносците“ поведоха в 12-ата минута с гол на нападателя на Лудогорец Квадво Дуа, който направи официален дебют за националния си тим.

Михел Аебишер покачи на 2:0 с гол от границата на наказателното поле. В 66-ата минута Барнабас Варга върна един гол за Унгария. В добавеното време Бреел Емболо оформи крайното 3:1.

Във втория мач Испания показа, че неслучайно е смятана за един от фаворитите на Евро 2024, след като разби с класическото 3:0 Хърватия в първия им мач от Група В на турнира. Алваро Мората реализира в 29 мин., Фабиан Руис в 32 мин. и Дани Карвахал в 45+2 мин.

В последната среща от програмата Италия успя да победи с 2:1 Албания. „Скуадра Адзура“ получи най-бързия гол в историята на Европейските първенства след само 23 секунди, но това не им попречи да стигнат до трите точки след обрат в рамките на пет минути.

Шокиращото начало на мача бе поставено от Недим Байрами, който реализира за 1:0 за Албания.

Италия успя да отговори бързо и в 11-та минута след късо изпълнение на корнер Алесандро Бастони беше намерен на далечната греда и бранителят на Интер прати топката в обратния ъгъл за 1:1.

„Адзурите“ направиха пълен обрат само пет минути по-късно. Николо Барела беше на точното място на границата на наказателното поле да стреля без подготовка избита топка от защитата и остави Стракоша безпомощен с изстрел в левия ъгъл.

Пет минути преди края на първата част Скамака отново се измъкна от защитата на Албания. Нападателят се озова на чиста стрелкова позиция, но Стракоша скъси ъгъла и успя да спаси своята родина от трети гол.

Днес, 16.06, играят Полша – Нидерландия от 16:00 ч., Словения – Дания от 19:00 ч., и Сърбия – Англия от 22:00 ч.