В първия мач от супер финала за бронзовите медали в „А“ Републиканска хандбална група – мъже, отборът на „Фрегата“ отстъпи с минимална загуба от „Осъм“.

Домакините от Ловеч поведоха в серията след като се наложиха с 29:32 /16:13/.

След равностойни първи 20 минути ловчанлии поведоха с 10:15, но бургаският „Фрегата“ успя да намали изоставането до 13:16.

Второто полувреме премина по идентичен начин, като гостите догонваха през цялото време.

Ниският процент на успешни завършени атаки – 45 % от чисти положения, и огромният брой технически грешки – 18, попречиха на бургазлии да изравнят и дори да вземат победата.

„В такъв мач с огромно напрежение не може да няма грешки, дори и съдиите имаха някои странни решения,” заявиха от щаба на „Фрегата“.

На 18 май, от 17.00 ч., в спортна зала „Никола Станчев” в „Меден рудник“ ще се състои изключително важната втора среща от серията. Играе се до две победи и при изравняване на резултата ще се играе трети мач, отново в Ловеч.