На Международния турнир Burgas International Acro cup 2024 състезателите на „Акро Джъмп“ постигнаха изключителни резултати и заслужено триумфираха отборно на първото място.

В мащабната надпревара с над 800 спортисти от 17 държави бургаските акробати направиха впечатляващ старт на новата състезателна година.

В зала „Арена Бургас“ те се окичиха с куп медали и заслужено спечелиха аплодисментите на треньори и зрители.

Златото в своята категория спечелиха Димяна Стоянова и Божидара Карчева, Михаела Генова и Кристиян Маринов, Гриша Колев и Борислав Младенов /Акро-Старс/, Ивайла Николаева и Александър Клековкин.

Сребърни медали заслужиха Петър Тодоров, Мартин Челебиев, Калоян Велинов и Янко Киров /Черноморец, Орел Айтос/.

Бронзови взеха Ивайла Джендова и Ивайла Кърджева, Есения Иванова, Вероника Шопова и Сияна Великова.

На четвърто място се класираха Алина Минчевская и Даная Русева, Симон Морадова и Веселина Ма, шести са Даниел Стойчев и Петко Димитров.

Много малко не достигна на Яна Денева и Матеа Братоева, Елеонора Панчева и Росица Танева, за да достигнат до финал.

На официалното откриване приветствие бе отправено от името на министъра на спорта Георги Глушков.

Международното състезание Burgas International Acro cup 2024 по спортна акробатика, което е събитието от календара на Международната федерация по гимнастика (FIG), бе открит кмета Димитър Николов.