Хандбалният „Фрегата“ загуби от шампиона „Шумен-61” с 26:38 /12:17/ у дома и отпадна от борбата за титлата в хандбалното първенство.

Настоящият шампион спечели серията с 2:0 победи и продължава срещите за спечелването на поредната си титла.

Двубоят в Бургас започна със здрави сблъсъци и единоборства.

До 21-та минута „Фрегата“ поддържаше интригата в мача, като не позволи на „Шумен“ да се откъсне напред с повече от два гола. В последните минути на полувремето „Шумен“ показа отново класата си и набързо поведе със 17:12.

През второто полувреме разликата в головете в полза на „Шумен“ стигна до 10, което направи отборът сигурен победител в мача.

В Ловеч „Локомотив“ измъкна победата с гол разлика срещу „Осъм“ – 23:22, което бе достатъчно да стигне до Суперфинал.

В първата среща с „Осъм“, „Локомотив“ също спечели само с гол – 28:27.

Така Шумен и „Локомотив“ ще определят кой ще бъде шампион, а „Осъм“ и „Фрегата“ ще играят за бронза.

Първата среща от серията между двата тима ще се състои на 11 май от 15 часа в Ловеч.

Седмица по-късно, на 18 май, момчетата на треньорския тандем Никола Добрев и Иван Радев ще приемат „Осъм” в зала „Никола Станчев” от 17.00 ч.