Нефтохимик отстъпи на Левски София с 1:3 гейма, в четвъртия мач между двата тима от полуфиналните плейофи в ефбет Супер Волей.

Така бургазлии загубиха серията с 1:3 успеха и сдадоха титлата на България, като не успяха да се класират за финал.

Първенецът в редовния сезон на efbet Супер Волей Дея Спортй завършва с бронзовите медали в шампионата. До този развой се стигна, след като носителите на Купата отстъпиха на ЦСКА с 1:3 победи в полуфиналната серия.

От своя страна „червените“ пък се класираха за финала, където ще се изправят срещу Левски София. Победителят печели титлата, а загубилият остава на второто място.

Миналогодишните шампиони от Нефтохимик остават без медали, след като приключват сезона на четвъртата позиция.

След като момчетата на Мартин Стоев загубиха полуфиналната серия от Левски, а и след това, че Дея не успя да играе на финал, повлиява върху крайното им класиране. След редовния сезон те бяха трети.

Емоционално изказване след мача и със сълзи на очи направи, капитанът на Нефтохимик Иван Станев, който обяви своето оттегляне от активна спортна кариера. Той заяви, че това е бил последния му мач и се надява бъдещето му да е свързано с родния Нефтохимик.

Волейболистите на Левски се класираха на финала, след като се наложиха над Нефтохимик с 3:1 (25:18, 23:25, 30:28, 25:21) в решителната четвърта битка.

Двамата селекционери заложиха на почти същите състави, както в предходния мач от серията. Единствената разлика бе това, че старши треньорът на бургазлии заложи на Бранимир Грозданов като титуляр, вместо на Георги Петров.

Началният удар на Левски бе ключов за успеха в решителната битка. „Сините“ имаха превъзходство над съперника във всички останали елементи.

Бургазлии имаха възможност да поведат в срещата в третата част, но не успяха да надделеят над столичани.