ЦСКА-Дея

Дея спорт отстъпи на ЦСКА с 1:3 (25:17,16:25,15:25,16:25) гейма, в четвъртия мач между двата тима от полуфиналните плейофи в ефбет Супер Волей. Така, бургазлии, които спечелиха Купа България, загубиха серията с 1:3 успеха и отпадат от по-нататъшна борба за титлата.

А ЦСКА се класира на мечтаните финали, на които не е играл от 2018 г. Последната титла във витрината на момчетата на Александър Попов е от 2012 г.

„Спряхме да играем след първия гейм. Не знам точно какво се случи. Имахме доста проблеми в последно време, не бяхме в пълен състав. Но това не е причината да спрем да играем в този мач и да започнем да се караме. Това не беше добро представяне. Искам да поздравя тима на ЦСКА. Изигра добри мачове в София и в Бургас.

Отпадането ни не е голяма драма. Случва се. Искахме малко повече от това, което постигнахме. Работихме цял сезон, но в крайна сметка трябва да бъдем позитивни. Спечелихме Купа България, спечелихме редовния сезон. Не е достатъчно, но искам да видя позитивното от целия сезон, каза Франческо Кадеду.

Сега трябва да мислим за следващия сезон. От утре всеки от нас и най-вече аз трябва да помислим какво можем да направим и какво искаме“, допълни Кадеду, който ще бъде част от щаба на новия треньор на мъжете Бленджини.

В битката за титлата „червените“ ще срещнат победителя от двойката Нефтохимик 2010 (Бургас) – Левски София.

Опитният център Николай Николов бе титуляр в двубоя след възстановяването си от контузия. Франческо Кадеду заложи на Николай Учиков като диагонал, Лукас Мадалоз игра на обичайната си позиция – посрещач.