В петгеймов мач волейболистите на Левски изравниха серията с Нефтохимик в efbet Супер Волей.

Момчетата на Николай Желязков надделяха с 3:2 (27:25, 17:25, 22:25, 25:23, 15:10) във втория полуфинален сблъсък между двата отбора.

В първия мач шампионите се наложиха като гости с 3:1 гейма, като Нефтохимик поведе, но домакините плътно вървяха след тях в резултата и завързаха интригата.

Левски взе преднина, обаче не можаха да удържи темпото, съперникът успя да ги пречупи и да обърне нещата в своя полза.

„В началото на четвъртия гейм Бранимир Грозданов си цепна веждата и не можа да продължи мача. Може би там изпуснахме инициативата. После в петия гейм отново бяхме водещият отбор до 7-ма точка, където останахме там общо взето.

Търсех по-стабилно посрещане, защото знаехме, че Левски ще рискува сервиса. Георги Петров посрещаше добре, но атаката му малко куцаше. Затова исках да подсиля с Бранимир, но се контузи.

Раич играе добре последните 3-4 мача, може би днес малко по-лошо отколкото предните дни. Но не стига само той, трябва целият отбор да играе малко по-добре, за да можем да сме победители в тази серия. Казах вече, че според мен Левски е фаворит. Няма да е лесно, въпреки че спечелихме един мач в София. Ще опитаме,” коментира след мача треньорът на Нефтохимик Мартин Стоев.

Третата среща между двата отбора е на 10 април (сряда), от 19:00 ч. в зала „Левски София“. Играе се до три победи от пет мача.