Футболистите на Черноморец спечелиха точка при гостуването си на Монтана. Ремито в мача от 27-и кръг на Втора лига дойде в последните 30 минути игра.

„Акулите“ се върнаха в мача след като изоставаха с 2:0 на почивката. Точни за бургазлии бяха Камен Хаджиев и Живко Петков.

В 22-ата минута Костадин Илиев даде преднина за Монтана, а в 43-ата Илия Русинов удвои за 2:0.

През втората част обаче Черноморец стигна до изравняването. Първо в 60-ата минута се разписа Камен Хаджиев, а в 74-ата Живко Петков реализира дузпа.

Така Монтана пропусна отлична възможност да се настани на третата позиция, където продължава да е Марек. Монтана е на четвърто място с 47 точки – на две от третата позиция. Черноморец е 13-и с 30 точки.

На 13 април „акулите“ са домакини на своите съименници от Балчик.

Опашкарят в класирането, който се бори за своето оцеляване в групата, записа две изненадващи победи в последните два кръга, преодолявайки отборите на Янтра и Спортист Своге с 2:1.

Мачът Черноморец Бургас – Черноморец Балчик е от 17:00 часа.