Дея Спорт отстъпи и във втория полуфинален сблъсък с ЦСКА от полуфиналите в efbet Супер Волей.

Столичани надиграха тима, воден от на Франческо Кадеду, с 3:0 (25:22, 25:21, 25:17) в София и са напред с 2-0 в серията.

Николай Учиков записа малко минути на теретна. Разпределителят Георги Братоев не можа да играе пълноценно поради вирус и бе заменен впоследствие от младия Борислав Николов.

Така кадровите проблеми оказаха своето влияние върху резултата, и, за разлика от предходния двубой, бургазлии не можаха да окажат пълна съпротива.

„Имаме проблеми с много играчи, не само с Георги Братоев, но това преля чашата. Такива са обстоятелствата. През редовния сезон нямахме чак толкова проблеми, те се появиха в плейофите.

В първия двубой в Бургас направихме някои неща добре – и в атака, и в блокада, а в този мач на тези елементи не ни се получи категорично. Трябва ни промяна.

Ако помня добре, миналия сезон Нефтохимик обърна серията с 0-2 загуби и играеха срещу ЦСКА, така че имаме своите шансове. Надяваме се да възстановим някои играчи, ще се борим,” коментира старши треньора на Дея Спорт Франческу Кадеду.

Третата среща е на 9 април (вторник), от 19:00 ч. в зала „Младост“ в Бургас. При победа за Дея се играе четвърти мач. Успех на ЦСКА ги прави финалисте.