Новакът в „Демакс лига“ тим на Дея Спорт нанесе удар над опитния Славия във втория мач между двата тима от четвъртфиналните срещи в плейофите на женското първенство.

Така момичетата на Антон Петров вкараха серията в трети решителен мач.

Те изравниха резултата 1:1 след като победиха съперника с 3:0 (25:16, 25:23, 25:16). Това е и първи успех на бургазлийки над „белите“.

Дея Спорт беше водещ през по-голямата част от срещата. В първия и третия гейм доминираха. Надиграха съперника с добър отличен сервис и с изпълнения на блокада.

В игра се отличиха капинакта Весела Учикова, Елица Баракова и младата Никол Окоро, която първа даде тон със силен сервис и от нейните изпълнения се отвори разликата в първия гейм.

Капитанката Весела Учикова ръководеше умело тима, а Елица Баракова бе постоянна в атака.

„Определено мислим за трети мач. Амбицирани сме за победа. Това бе много хубав успех, който отдавна чакаме. Играхме с доста по-опитен отбор от нас, но победихме. Готвим се за решителната битка“, коментира треньорът на победителките Антон Петров.

Третият двубой между Дея Спорт и Славия е на 26 март от 18:00 часа в столичната зала „Панайот Пондалов“.