Дея спорт

Очаквано и за радост на феновете мъжкият отбор на „Дея Спорт“ стартира с успех в плейофите на efbet Супер Волей. В първия мач от четвъртфиналната серия носителят на Купата на България победи „Черно море“ (Варна) с 3:1 (23:25, 25:12, 25:21, 25:23).

За домакините от Бургас играха по-голямата част от състезатели. Единствено извън състава остана Николай Учиков.

Гостите доминираха и заслужено спечелиха първата част. Във втория гейм обаче „Дея Спорт“ се събуди и взе частта с разлика – 25:12.

Следващият гейм предложи повече интрига. „Моряците“ поведоха с 6:2, като в средата на частта разликата стигна до гейма 12:9. Момчетата на старши треньора Франческо Кадеду отново се вдигнаха. Играта продължи равностойно, но след 20-та точка бургазлии поведоха и спечелиха с 25:21.

По интересен начин се разви и решителният четвърти гейм. Гостите поведоха с 4 точки, домакините изравниха но за кратко. „Моряците“ отново взеха всичко в свои ръце. „Дея Спорт“ даде отпор и успя да надделее с 25:23 и да спечели мача с 3:1 гейма.

Вторият двубой между двата тима е на 25 март (понеделник), в 19:00 ч., във Варна.

В другия четвъртфинал ЦСКА победи „Монтана“ с 3:1 (20:25, 25:21,  25:19, 27:25). Вторият мач е на 25 март от 18:00 часа в столичната зала „Васил Симов“.

Днес играят „Нефтохимик“ – „Берое“ от 18:00 часа в Бургас и „Левски“ – „Пирин“ от 19:00 ч. в София.