Държавното лично първенство по борба за деца завърши успешно за най-младите бургаски борци.

В Сливен на тепиха излязоха представители и на трите клуба от Бургас. Те спечелиха общо 12 медала в двата стила.

Шампионска титла в класическия стил спечели Константин Спасов в категория + 59 кг. За състезателят на „Черноморец – кл. и св. Борба” извоюва златото в първа група.

Съотборниците му Денислав Кърчев /кат. 38 кг/, Георги Тодоров /59 кг/ и Златомир Господинов /73 кг/ се окичиха с бронзовите медали при класиците от втора група.

С пет отличия се завърнаха борците от клуб „Бургас” в класическия стил.

Сребърни медалисти във втора група са Валентин Герджиков /кат. 42 кг/ и Господин Кратунков /59 кг/. Бронзово отличие спечелиха Вилизар Николов /30 кг/ и Желюзко Желязков при най-тежките над 73 кг. В първа група бронз взе Златко Пеев /+59 кг/.

От клуб „Черноморец – св. борба”, в първа група, Венцислав Елмазов /32 кг/, Даниел Василев /38 кг/ и Иван Апостолов /59 кг/ спечелиха бронзови медали в свободния стил.

Следващото предизвикателство пред борците ни е Държавното първенство за юноши и девойки, което ще се проведе 21 до 23 март в бургаската зала „Никола Станчев”.