Дея спорт остава първи в класирането

Нефтохимик завършиха на трето място в редовния сезон на efbet Супер Волей. Воденият от Мартин Стоев тим надделя над градския си съперник Дея Спорт с 3:2 (25:17, 25:21, 24:26, 23:25, 16:14) в бургаското дерби на шампионата, изиграно в зала „Младост“.

Нефтохимик е с 48 точки (16 победи, 6 загуби), а Дея Спорт – носител на Купата е лидер с 53 точки (18 победи, 4 загуби).

В четвъртфиналите Нефтохимик среща Берое 2016 (Стара Загора), Дея се изправя срещу Черно море (Варна).

Битката бе много интригуваща и оспорвана, както подобава на дерби. Имаше много обрати и нажежена атмосфера, но в крайна сметка своеобразните домакини се поздравиха с успеха.

Двубоят стартира с доминация на шампионите (4:1), след което постепенно разликата бе стопена и играта продължи равностойно. Впоследствие момчетата на Мартин Стоев отново поеха инициативата и диктуваха положението до края на гейма.

Във втория гейм волейболистите на Дея Спорт поведоха с 4:1, впоследствие играта се разви идентично на предходния. Нефтохимик държа нещата в свои ръце и увеличи аванса си на 2:0 гейма, въпреки съпротивата на носителите на Купата в последните минути.

Третата част тръгна под доминацията на Дея Спорт, след което постепенно  лидерът в първенството бе настигнат. Двата отбора вървяха един до друг, но след 16-та точка родният първенец продължи да диктува положението. Състезателите на Франческо Кадеду обаче се мобилизираха, показвайки воля и характер и намалиха пасива си.

В решителната четвърта част Нефтохимик поведе с 5:2 и 8:6, но, подобно на третия гейм, Дея Спорт успя да изравни.

Шампионите поведоха, но в ключовите моменти носителите на Купата успяха да сътворят обрат. Така мачът влезе в тайбрек.

Там играта тръгна равностойно, след което момчетата на Франческо Кадеду поведоха (5:3). Нефтохимик обаче продължи борбата, която бе за всяка топка и всяка точка. Родният първенец пое инициативата, успявайки да поведе, но бе догонен (13:12). Волейболистите на Мартин Стоев първи стигнаха до гейм и мачбол, но не успяха да го отразят и да затворят срещата. Това се случи при 16:14 и крайното 3:2 гейма.

Най-резултатен бе Розалин Пенчев с 28 точки (4 аса, 2 блокади) и бе отличен за MVP. Красимир Георгиев добави 13 точки (3 блокади). За съперника Лукас Мадалоз приключи с 24 точки (1 ас, 4 блокади), Валентин Братоев приключи с 19 точки (1 ас, 1 блокада). 13 точки реализира Милослав Димов (1 ас, 1 блокада).