Волейболистките на Дея Спорт спечелиха битката за петото място в Демакс лигата при жените.

Воденият от Антон Петров тим записа пета победа. Бургаските момичета се наложиха над Марица 2022 с 3:1 (18:25, 25:21, 25:21, 25:20) в мач от 13-и кръг.

Срещата бе пряк сблъсък за петата позиция.

Дея Спорт е с актив от 15 точки (5 победи, 8 загуби), пловдивчанки са шести с 12 точки (4 победи, 9 загуби).

Марица тръгна ударно в първия гейм – 4:0, след което продължи да диктува положението и поведе в мача. Ролите се размениха във втората част – Дея пое инициативата, след което играта продължи равностойно.

След осмата точка състезателките от града под тепетата направиха обрат, но в крайна сметка в ключовите моменти стана обрат и Дея изравни резултата.

Пловдивчанки имаха превес и в третия гейм (5:1 и 7:3), но бяха догонени от домакините и отново се случи обрат.

В решителната четвърта част двата тима бяха равностойни, в средата на гейма бургазлийки набраха инерция и поведоха. В следващите минути отново имаше интрига, но Дея Спорт спечели.