Победа за рожден ден

Шампионът Нефтохимик зарадва своя треньор с победа, която бе своеобразен подарък за Мартин Стоев, който вчера празнува имен ден.

Бургазлии надиграха като гост Монтана с 3:2 (25:22, 18:25, 25:21, 19:25, 15:12) в мач от 19-и кръг на елита.

„Победата бе важна, за да запазим позицията ни в класирането, на която се намираме.  От играта не съм доволен. Нямаме втори диагонал, играхме с три четворки в последните геймовете. Но с каквото имаме, с това играем. Слабостите в днешния мач са две. Едното е липсата на диагонал, Иван Раич не игра на обичайното ниво. Другото са спадове в играта ни. И във втория и в четвъртия гейм достигнахме съперника, но вместо да продължим напред, се получи спад, който тръгва в посрещането.

Все още има състезатели, които трябва да намерят формата си. Видяхте, че Иван Раич не издържа пет гейма. Иван Станев също не издържа. Но важното е да продължаваме да работим, защото нямаме избор. До плейофите има двайсетина дни. Ще се постараем да бъдем в по-добра кондиция,“ коментира Мартин Стоев.

Двата тима направиха зрелищен петгеймов сблъсък, който продължи повече от два часа борба и предложи много интересни моменти. И от двете страни на мрежата имаше силни и слаби моменти, но и голяма борбеност. Получи се игра на амплитуди, което доведе до размяна на водачеството и пети решителен гейм, в който тимът от Северозапада не успя да оползотвори домакинското предимство, а гостите от Бургас показаха повече хладнокръвие и стабилност.

Така шампионите записаха 14-а победа, като с 5 загуби и 42 точки запазват трета позиция във временното класиране.

Съставът на Монтана отбеляза осма загуба, като с 11 победи и 33 точки също запазва петото място в таблицата.

Реализатор за победата на Нефтохимик бе Бранимир Грозданов, който завърши с 21 точки ( 1 ас, 3 блокади). Тай бе избран и за Най-полезен състезател MVP на мача. Красимир Георгиев завърши с 13 точки (3 блока), а Розалин Пенчев добави 12 точки (2 аса).