Дея Спорт

Носителите на Купата на България Дея Спорт продължават убедителното си представяне в efbet Супер Волей. Воденият от Франческо Кадеду тим надигра като гост Хебър (Пазарджик) с 3:0 (25:17, 25:22, 25:18) в мач от 19-и кръг.

Гостите отново бяха без някои от основните си състезатели – посрещачът Валентин Братоев е в Италия за медицински прегледи, а центърът Николай Николов бе вписан като либеро във втори пореден мач. Диагоналът Николай Учиков, който също се възстановява от травма, бе на терена в първите две части и отбеляза 9 точки.

Впоследствие той бе сменен с бразилеца Лукас Мадалоз. Треньорът Франческо Кадеду използва широк състав и даде шанс за изява на всичките си налични състезатели.
Двата отбора започнаха равностойно (до 7:7), след което бургазлии се откъснаха и без проблем поведоха в мача.

Във втория гейм играта тръгна идентично, след което младите волейболисти на Хебър взеха лек превес, но не успяха да го запазят. Гостите взеха преднина в средата на частта, след което успяха да останат стабилни. Противникът стоеше близо до тях, но момчетата на Франческо Кадеду увеличиха аванса си. През повечето време от третата част двата тима се догонваха, след което Дея се откъсна и надделя.

Най-резултатни бяха Николай Учиков и Тодор Димитров с по 9 точки (2 аса, 1 блокада), като Димитров  бе отличен за MVP. Димитър Василев завърши със 7 точки (1 ас, 1 блокади).

Бургазлии са безапелационен лидер с 52 точки (18 победи, 1 загуба), пазарджиклии са десети със 17 точки (5 победи, 14 загуби).
В следващия кръг Дея среща Черно море на 8 март (петък). Хебър излиза срещу Нефтохимик 2010 (Бургас) ден по-късно.