Волейбол

Волейболистите на Левски София постигнаха 14-а победа в efbet Супер Волей, след като се наложиха като гости над Нефтохимик с 3:1 (25:23, 25:21, 23:25, 25:21) в мач от 18-и кръг на първенството, изигран в зала „Младост“ в морския град.

Воденият от Мартин Стоев тим записа първа загуба след дългата си победна серия, започнала в самото начало на полусезона.

На терена за съперника излезе младият Симеон Николов, който се възстановяваше от контузия.

Късметът не бе на страната на бургазлии, които нямаха ден, играта им не се получи, нито направените смени и извъртяването на по-голямата част от състава. Розалин Пенчев не бе в обичайния си ритъм и за два гейма на терена реализира само точка. Опитният Иван Станев, който се появяваше периодично на терена за шампионите, остана като основен разпределител в третата част, но и тази рокада не помогна за крайния резултат.

„През първия, втория и  четвъртия гейм страдахме на посрещане, особено след сервис флот. Там съперникът направи разлика която, задържа. В четвъртия гейм изгубихме малко повече на сервис от необходимото.

Розалин Пенчев е ключов нападател за нас. Днес не му вървеше и изгубихме ударна мощ. Но Георги Петров се справи добре, все пак той идва от контузия. Иван Станев също още не е навлязъл в добра форма, но продължаваме да работим. Търсим оптимална форма след месец

Има още мачове до окончателното класиране в редовния сезон. Не сме се предали, че ще станем трети. Играем мач за мач, ако Левски сбърка, може и втори да станем.

Най-важното е нашата игра да се подобрява и в края на  година да спечелим най-важния мач,“ коментира треньорът Мартин Стоев.

„Сините“ са втори в таблицата с 41 точки (14 победи, 4 загуби), шампионите са на трета позиция с 40 точки (13 победи, 5 загуби).

В следващия кръг „Левски“ излиза срещу Раковски-1964 (Севлиево), на 1 март (петък). Бургазлии гостуват на Монтана.