Баскетболистите на Черноморец изиграха втори труден мач срещу Шумен. Гостите водиха през почти цялото първо полувреме, като разчитаха на по-добрата си далечна стрелба. Въпреки това те така и не се откъснаха с повече от 5 точки. Едва през второто полувреме домакините успяха да надделеят с 85:83.

Черноморец очаквано излезе от съблекалнята за второто полувреме пределно мотивиран, бързо направи обрат след 11-0, а след това вдигна разликата и до 10 точки.

Въпреки че в началото на последния период домакините вече водеха с 12, Шумен не се предаде и за момент. Гостите отговориха със свои 11-0, за да се върнат в мача. С две минути до сирената разликата стана само една-единствена точка.

Травис Макконико опита да донесе на своите победата с пет поредни точки, но Баръш Мустафа върна интригата и в последната минута с тройка за Шумен.

Оттам се премина през куп спирания на играта, нарушения, оспорвания от треньорите, а след изпълнение на наказателни удари и пропуски и там, в крайна сметка победата си остана в Бургас.

„Не знам днес какво да кажа. Като че ли съм разочарован от поведението на играчите, да подценяват Шумен. Пет минути преди края помислихме, че е свършил мачът, след една забивка. Казах им, мачът не е свършил, докато сирената не свири накрая на мача. За съжаление това ми бе един от най-грозните мачове, които сме играли тази година.

Не ми хареса поведението, езикът на тялото на играчите бе под всякаква критика. Стреляхме 55% от наказателната линия, което накрая можеше да ни коства мача. Мен ме е срам. Ние сме последни в лигата по този показател. Другата седмица няма да стреляме нито един, другата седмица като отидем срещу Левски и стреляме 30% ще е моя грешка. За момента не можем да правим простите неща, 15/27 от фаула. Победата си е победа, но аз не съм доволен,“ коментира треньорът Васил Евтимов.

Черноморец ще завършат втората врътка в Sesame НБЛ с гостуване на последния Левски, за Шумен битката за осмицата ще е до последно. На 16 февруари тимът приема Ямбол в пряк мач в опит за попадане на Купата, но нещата вече зависят и от останалите отбори пред тях.

Шон Смит направи дабъл-дабъл със 17 точки и 11 борби, 17 вкара и Макконико.