Носителите на Купата на България от Дея спорт продължават с убедителното си представяне в efbet Супер Волей. Воденият от Франческо Кадеду тим надигра като домакин Марек Юнион-Ивкони (Дупница) с 3:0 (25:19, 25:21, 25:21) в мач от 16-и кръг.

Бургазлии са безапелационен лидер в класирането с 43 точки (15 победи, 1 загуба), дупничани са десети с 14 точки (5 победи, 11 загуби).

В следващия кръг Дея среща Левски София, на 17 февруари (събота). Марек се изправя срещу Нефтохимик 2010 (Бургас).

Дея бе без основния си диагонал Николай Учиков, след като опитният волейболист получи контузия в глезена във втория гейм по време на сблъсъка с ЦСКА. Тогава бургазлии наложиха волята си, след като изоставаха с 0:2, но надделяха след пълен обрат.

Двата тима стартираха равностойно в първата част, като положението се запази до 11-та точка. Впоследствие Дея пое инициативата и поведе в мача.

Гостите от Дупница взеха превес във втория гейм (3:0), след което играта продължи равностойно. В средата на частта момчетата на Найден Найденов отново имаха водачество, но носителите на Купата набраха инерция.

В ключовите моменти те поведоха и увеличиха аванса си.

Третата част бе под доминацията на бургаския тим. След средата на гейма (15:11) гостите се доближиха (14:15), но състезателите на Дея останаха стабилни. Ситуацията се повтори при 18:14, обаче носителите на Купата наложиха волята си.

Най-резултатен бе Лукас Мадалоз с 18 точки (4 аса, 2 блокади), 9 точки записа Стефан Чавдаров и бе отличен за MVP.