Волейболният Нефтохимик записа 11 победа в ефбет Супер Волей. Под ръководството на треньора Мартин Стоев бургазлии спечелиха гостуването в Стара Загора, като дадоха гейм, но се наложиха над Берое 2016 с 3:1 (25:17, 25:18, 23:25, 25:17) в мач от петнадесети кръг на елита.

„Дадохме гейм, това е слабост, която допуска отбора в пореден мач. Губим концентрация. Върху това трябва да работим и се надявам да се получи. Когато имаш възможност да затвориш мача категорично, трябва да го направиш“, коментира мача Мартин Стоев.

„Според мен играта ни сервис- блок- защита е много силна. Ако играем по този начин, ще е трудно на всеки отбор,“ завърши той.

Нефтохимик е с 11 победи, четири загуби и 35 точки, и заема трето място в класирането.

И в двата състава имаше отсъстващи състезатели за този двубой. Вирусно заболяване остави Любослав Телкийски извън състава на Берое за двубоя. Мерослав Живков започна с Константин Нечев.

Здравословен проблем попречи на либерото Симеон Добрев да бъде в състава на Нефтохимик. В групата на бургазлии за мача се завърна капитанът Иван Станев, който се възстановява досега от операция на херния.

Венцислав Рагин бе избран за Най-полезен състезател в мача. Бранимир Грозданов стана най-резултатен за Нефтохимик с 18 точки (1 ас, 1 блок). Иван Раич добави 16 точки (1 ас).

Съставът на Нефтохимик: Светослав Станков, Иван Раич, Розалин Пенчев, Бранимир Грозданов, Стеван Симич, Красимир Георгиев – Николай Тодоров-либеро (Иван Станев, Георги Петров)