Нефтохимик

Десети успех в efbet Супер Волей записа „Нефтохимик“, който надигра „Добруджа“ (Добрич) с 3:0 (25:13, 25:15, 25:13) в мач от 14-и кръг

Водени от треньора Мартин Стоев бургазлии доминираха изцяло в първия гейм и без проблем поведоха в мача. Във втората част гостите взеха лек превес отначало, но не успяха да удържат темпото и домакините отново взе нещата в свои ръце.

В третия гейм шампионите тръгнаха ударно (5:0), след което не оставиха особен шанс за съпротива на добруджанци. Така те записаха чист успех.

Най-резултатен бе Розалин Пенчев с 15 точки (1 ас, 1 блокада), като бе отличен за MVP. С 9 точки се отчете Венцислав Рагин (1 ас, 4 блокади). Иван Раич и Бранимир Грозданов приключиха с по 7 точки (2 блокади) (1 блокада).

В следващия кръг „Нефтохимик“ среща „Берое“ (Стара Загора). Мачът е на 7 февруари, сряда.

„Нефтохимик“ е на трета позиция във временното класиране с 31 точки (10 победа, 4 загуби), добричлии са 11-и с 11 точки (3 победи, 11 загуби). Лидер в класирането на efbet Супер Волей продължава да е „Дея Спорт“, който днес посреща „Берое“ от 19:00 ч. по-рано, от 15:00 ч. дамите на „Дея Спорт“ се изправят срещу ЦСКА.