Отборът на Черноморец записа 16-ата си победа в Националната баскетболна лига, след като надви един от своите преследвачи – ЦСКА, с крайното 84:79 (17:24, 23:17, 22:20, 22:18) в двубой от 19-ия кръг на първенството.

Закъсалият финансово тим на „армейците“ беше без двама от своите лидери – Брандън Йънг и Кейлъб Уесън, които ще продължат кариерите си в други клубове, но въпреки това се опълчиха на лидера в таблицата и до последно не беше ясно кой ще вземе победата.

В крайна сметка обаче по-голямата класа в редиците на бургазлии си каза думата и те продължават да са начело в класирането с баланс от 16 победи и 3 загуби. ЦСКА инкасира третото си поредно поражение и остава на четвъртата позиция с актив от 12-6.

За Уесън знаех, че има интерес към него от Франция, защото ме потърсиха по телефона. Пожелавам му успех – отива в отбор, в който брат ми е играл много години. За Брендън Йънг не знаех, че няма да играе, не знам по каква причина, но ние трябваше да излезем концентрирани. Днес на тях им липсваха двама играчи от ротацията, а нас ни липсваха трима. В такива мачове отборът, който повече иска победата, ще победи. Виждате един Ладериън Грифин, който не е във форма. Изисква се време“, заяви треньорът Васил Евтимов.

Първото полувреме ЦСКА бе много по-агресивен и затова спечели борбата. До някаква степен се върнахме в борбите в нападение през второто полувреме. Аз съм доволен, въпреки че ни спечелиха борбата, водеха само с 1 точка на почивката. Казах и на полувремето, че играят добре, но трябва да са по-агресивни в защита. След като ние сме най-добрият отбор в борбата, това е нашата специалност. Но днес ние предизвикахме 23 грешки и имаме 26 точки на контраатака.

Няма да има много пъти Черноморец да загуби борбата, но днес имахме и малко късмет в края. Контраатката е нашето оръжие. А играхме само със 7, когато имаме 9 човека в ротация, ще видите още по-силен Черноморец. Винаги трябва да излизаме готови, аз до последно крих от отбора, че Брендън Йънг няма да играе, той и Уесън не игра. Казах им, че така могат да се отпуснат, те ме разбраха.

Миналата година ЦСКА ни победи 2 пъти, но днес постигнахме победа в тази зала. Алекс Уандие е на 10 дни с отбора. На момчето му трябва време. Искам да бъде още по-агресивен. Той има много качества в нападение и аз съм тук да му помогна да стане най-добрата версия на себе си.

Последните четири мача навън сме загубили три, и въпреки това сме първи. Днес постигнахме победа срещу силен отбор и дано така продължаваме и в третата врътка,“ коментира Васил Евтимов.

Христо Захариев записа ударно завръщане за Черноморец след лекуване на контузия с 24 точки, 9 борби и 6 асистенции. Шон Смит прибави 17 точки и 7 овладени топки, а Андрей Иванов и Травис МакКонико реализираха по 13 точки за „акулите“.

На 3 февруари Черноморец посреща Академик Пловдив в 19:00 часа в Бургас.