След неуспеха в турнира за Купата на България по волейбол, „Нефтохимик” направи отличен старт във втория полусезон на ефбет Супер Волей.

Водени от новия си старши треньор Мартин Стоев, шампионите се наложиха като гости на „Пирин” (Разлог) с 3:0 (25:19, 25:19, 25:23) в мач от 12-ия кръг на елита.

Успехът изкачи „Нефтохимик” на трето място във временното класиране с 8 победи, 4 загуби и 25 точки. Пирин пък се смъкна на девета позиция с 4 победи, 8 загуби и 12 точки.

„Играха съсредоточено момчетата, особено в първите два гейма. Бяха категорични. Последва отпускане в третата част може би. Има го и това, че нашият диагонал още не е влязъл в ритъм по простата причина, че шест месеца не е играл и в края на мача се поизмори“, отбеляза Мартин Стоев.

„Сервисът ни беше на ниво, но съм много по-доволен от посрещането. Говори се, че това е ахилесова пета на този отбор. В тази зала се поема трудно, въпреки това се справихме. Отборът е така селектиран, че имаме двама еднотипни посрещачи, които са повече нападатели. И двамата се стараха максимално, ако продължават така, ще докажат, че могат да играят заедно.

„Нефтохимик” със сигурност защитава шампионска титла, но със сигурност защитава и името „Нефтохимик”. Този отбор тепърва се бори за шампионска титла, защото е нов. Аз лично няма как да седя в отбор без цел. Винаги се боря само за победа. Дойдох в „Нефтохимик”, за да стана шампион!“, заключи Мартин Стоев.

За MVP на мача беше обявен Бранимир Грозданов, който завърши със 17 точки (3 блока) . Реализатор за успеха на „Нефтохимик” е Розалин Пенчев с 19 точки.