Волейболистите на „Дея Спорт“ са първият финалист в турнира за Купа България при мъжете.Тимът, воден от Франческо Кадеду, надигра ЦСКА с 3:2 (18:25, 20:25, 25:20, 25:19, 15:12 ) в първия полуфинал от надпреварата, която се провежда в столичната зала „Левски София“.

Нека припомним, съставът на „Дея Спорт“ се класира за финал за Купа България за втора поредна година. През 2023 на турнира в зала „Васил Левски“ в Пазарджик, „Дея Спорт“ стигна до спора за трофея, но не успя да го спечели. Тогава бургазлии поведоха на „Хебър“ с 2:0, но допуснаха пълен обрат и загубиха спора за трофея с 2:3.

Сега първенецът в класирането на елита направи обратната ситуация, но на полуфиналите. Изоставаше с 0:2, но намери сили да се въздигне и да сломи съпротивата на „армейците“.
На финала „Дея Спорт“ ще се изправи срещу победителят от втората полуфинална двойка, която противопоставя домакините от „Левски“ и „Монтана“. Двубоят е на 21 януари от 19:00 часа.

Очакванията за равностойна битка и интригуващ се оправдаха напълно. Получи се зрелищен и интересен двубой с много обрати.

Равностойността доведе до две коренно различни фази на мача, като двата съперника си размениха ролите в доминацията. В първите две части лидер бе ЦСКА, в следващите две части господар на полето бе „Дея Спорт“. Тайбрекът бе за тима от Бургас.

Съставът на „Дея Спорт“: Георги Братоев 3, Николай Учиков 6, Валентин Братоев 17, Димитър Василев 12, Николай Николов 16, Теодор Тодоров 8 – Мартин Иванов-либеро (Лукас Мадалоз 12, Закари Паланкай-Омошеби).