ЦСКА

ЦСКА ще играе на полуфиналите в турнира  Money + Купа България 2024 за мъже. Това стана факт, след като волейболистите, водени от Александър Попов, надиграха „Нефтохимик“ с 3:1 (25:21, 25:23, 29:27, 25:23) във  втория мач от програмата на ¼-финалите на надпреварата, която се провежда в столичната зала „Левски София. На полуфинала ЦСКА се изправя срещу състава на „Дея Спорт“, който отстрани „Пирин“ (Разлог) с 3:1 гейма и се класира напред в надпреварата. Полуфиналната битка е на 20 януари от 16:00 часа.

Мачът между ЦСКА и „Нефтохимик“ премина през много различни етапи. Получи се страхотна битка, здраво единоборство и сблъсък с много мини обрати и интригуващи ситуации през цялото време.

Пряката елиминация в турнира си каза думата, като напрежението се стовари с пълна сила и от двете страни на мрежата. Но в по-голяма степен то бе в полето на шампионите. Треньорът Атанас Петров направи много рокади в опит да намери най-точния състав на полето, но не се получи.

„Нефтохимик“ нямаше ден и не успя да намери себе си в тежката битка. Играта на основни състезатели не достигна до очакваната ефективност. Бургазлии имаха своите добри моменти, бяха близо до съперника, но изпуснаха да вземат третия гейм, който бе ключов в мача. ЦСКА надделя в най-важните моменти и позволи мачът да влезе в тайбрек.

Столичани стояха по-добре през по-голямата част от двубоя, а във втория гейм допуснаха обрат, след като водеха със 7 точки. В третата и четвъртата част на срещата те се добраха до минимален успех, който беше достатъчен за крайната победа срещу бургазлии с 3:1.

Така на полуфиналите в събота „армейците“ ще играят срещу лидера в класирането в Суперлигата до момента „Дея Спорт“.