Волейбол

„Нефтохимик“ започна отлично новата година. За по-малко от час и 15 мин. воденият от Атанас Петров тим надигра като домакин „Раковски“ (Севлиево) с 3:0 (25:23, 25:13, 25:16) в отложен мач от втори кръг, изигран в зала „Младост“.

Победата над съперника с 3:0 в Бургас бе седма в първенството през настоящия сезон за шампиона. Така бургазлии изместиха ЦСКА от четвъртата позиция във временното класиране. „Армейците“ също имат 7 победи и 4 загуби, но „шейховете“ вече са с 22 т., 2 над тях. Със същия актив е третият „Монтана“, но тимът от северозапада е с повече победи след 11 изиграни мача – 8.

Именно ЦСКА е следващият съперник на шампиона. „Нефтохимик“ се изправя срещу „армейците“ на четвъртфинал за Купата на България на 19 януари от 14:30 в залата на „Левски“ в София.

От началото на срещата дебютира последното ново попълнение – либерото Николай Тодоров. Титулярят на този пост – националът Симеон Добрев, изгледа мача от трибуните заради контузия на пръст на ръката.

Двата отбора тръгнаха равностойно в двубоя (5:5), след което гостите взеха превес. След 11:8 обаче интригата се завърна. Не след дълго бургазлии отново поеха инициативата, като успяха да задържат темпото почти до самия край. В ключовите моменти севлиевци намалиха дистанцията на едва точка и буквално следваха по петите шампионите. Те обаче успяха да излязат от ситуацията и да затворят частта.

Във втория гейм момчетата на Стефан Ганчев поведоха за кратко (3:1), след което волейболистите на Атанас Петров поеха инициативата и останаха водещи. Шампионите бяха безапелационни и оставиха противника на едва 13 точки. Третата част бе изцяло под доминацията на бургазлии, които превъзхождаха противника на всички елементи.

Най-резултатен бе Иван Раич с 15 точки (2 аса, 2 блокади), 11 точки записа Розалин Пенчев (1 блокада). 10 точки добави Красимир Георгиев (5 блокади).

В следващия кръг – на старта на новия полусезон, „ Нефтохимик“ среща „Пирин“ (Разлог), на 24 януари (сряда). „Раковски“ гостува на лидера „Дея Спорт“.

Опитното либеро Николай Тодоров е поредното ново попълнение на шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас). 32-годишният волейболист се присъединява към състава за турнира за Купа България и втория полусезон в елита след почти 13 сезона в Добруджа 07.