Нефтохимик

Шампионът на България „Нефтохимик“ записа шеста победа в efbet Супер Волей. Воденият от Атанас Петров тим надигра „Монтана“ с 3:0 (25:20, 25:15, 25:23) в отложен мач от осми кръг, изигран в зала „Младост“.

В първите две части шампионите доминираха изцяло, като не срещнаха особени проблеми и поведоха с 2:0 гейма.

В третата част домакините поведоха с 4:2 и 6:3, след което играта продължи равностойно. След средата на гейма момчетата на Атанас Петров поеха инициативата за кратко, но монтанчани продължиха да оказват съпротива. Бургазлии устояха, стигайки първи до геймбол (24:23), и затвориха гейма и мача малко по-късно за крайното 3:0.

Най-резултатен бе Розалин Пенчев с 22 точки (6 аса, 1 блокада) и бе отличен за MVP. По 10 точки добавиха Бранимир Грозданов (1 блокада) и Мурад Хан (2 аса).

Бургазлии са пети в класирането с 18 точки (6 победи, 2 загуби), монтанчани са четвърти с 19 точки (7 победи, 3 загуби) и два мача повече.

До края на годината „Нефтохимик“ има да изиграе още два мача. В следващия кръг, на 22 декември (петък), шампиотъ излиза срещу „Берое“ (Стара Загора). Н 29 декември е бургаското дерби с „Дея Спорт“.