„Черноморец“ продължава с отличното си представяне от началото на сезона в Sesame Национална баскетболна лига. Тимът записа десети пореден успех в шампионата, след като надви като гост „Шумен“ с 89:78.

Баскетболистите на Васил Евтимов обаче получиха сериозен отпор от съперника си през първото полувреме, като тук се видя умората в отбора, натрупана от натоварената програма. По-силна трета част обаче донесе обрата, като до края „акулите“ не изпуснаха повече водачеството си.

В игра за тима се завърна Тони Троча, но макар да бе в групата, минути на паркета не записа Виктор Онудиуе. Още в началото травма получи Шон Смит и не игра до края.

„Винаги подхождаме към всеки един мач сериозно. Искам да похваля Шумен, защото са много добър отбор. Играха добре, но на този етап ние сме по-добри от тях. Разликата да не се вдигне на 20 или 25 точки в края на мача беше, защото ние стреляхме много лошо и при 37% пак вкарваме близо 90 точки. Представете си, ако вкараме още 7-8 стрелби например.

Така че съм доволен. Умората се появи още в началото на мача, видях я, но им казах, че трябва да стиснем зъби. Изиграхме три мача за шест дни и сме единственият отбор в НБЛ, който за толкова кратък период играе толкова мачове. Другите са ЦСКА, те имат още един ден почивка. Надявам се програмата да не е чак толкова нагъсто, защото все пак не сме в НБА, а в НБЛ и понякога е трудно да се играят толкова мачове. Затова и нашият процент беше толкова лош, уморени сме.

Изиграхме много тежък мач срещу ЦСКА миналата седмица, имахме и тежко гостуване в Пловдив. И в този мач умората се появи при играчите. Доволен съм от моите момчета, само ме притесняват контузията в кръста на Шон Смит, надявам се да не е нещо сериозно и се готвим за следващия мач срещу Левски“, коментира след победата старши треньорът на победителите Васил Евтимов.

Христо Захариев бе близо до трипъл-дабъл за „Челноморец“ с 18 точки, 11 борби и 7 асистенции. Андрей Иванов реализира 17 точки, с 15 е Тони Троча.

След този двубой „Шумен“ е с баланс 3-7, като му предстои визита на „Ямбол“. „Черноморец“, който е лидер в класирането с 20 т., приема „Левски“ в опит да завърши първото завъртане в НБЛ без загуба. Мачът е на 9 декември от 18:00 ч. в зала „Бойчо Брънзов“.