Отборът на „Дея Спорт“ записа първа загуба за сезона. При гостуването си на „Монтана“ бургазлии отстъпиха с 0:3 /14:25, 20:25, 21:25/ в мач от седми кръг на волейболния елит.

С четири успеха, 12 точки и мач по-малко, поради отложена среща, „Дея Спорт“ заема четвърта позиция в таблицата. „Монтана“, който продължава победната си серия над класни съперници в ефбет Супер Волей, е с пет успеха, две загуби и с 13 точки зае втора позиция във временното класиране. Първенец е ЦСКА със същия актив, но с 15 точки.

„Монтана“ поведе ударно с 5:0 и 10:4. Бургазлии се съвзеха и намалиха, но само до 8:12. Последва пълна доминация на домакините. При 10:15 Закари Паланкай-Омошеби замени Николай Учиков. Това не промени нищо в играта на „Дея Спорт“, а домакините спечелиха с разгромна разлика.

Втората част започна равностойно. Но сервисът отново даде разликата и след два аса на индонезийския волейболист домакините се откъснаха с 6:4. Това отново даде увереност и мантанчани продължиха да натискат. Гостите от Бургас отново не успяха да затруднят съперника.

Играха ролята на догонващ и „Монтана“ записа втори гейм на своята сметка. Едва в третата част бургазлии показаха повече възможности. Играта тръгна точка за точка. Равенството се запази до 9:9. След това „Монтана“ отново се откъсна, а на средата поведе с 16:13.

„Дея Спорт“ успя отново да се съвземе и доближи до точка 17:18. Но домакините не позволиха изненади и отново излязоха напред 19:17. Това бе преломен момент и „Монтана“ наложи волята си за крайното 3:0.

Теодор Тодоров бе най-резултатен за „Дея Спорт“ с 10 точки (3 блока). Валентин Братоев завърши с 9 точки (1 блок).