Футболистите на „Янтра“ и „Черноморец“ си разделиха по точка в емоционален мач, игран на стадион „Христо Ботев“ в Габрово.

Срещата от 17-я кръг на първенството във Втора професионална лига беше ръководена от топ рефера на България Георги Кабаков, който вдигна 8 жълти и 2 червени картона.

Първото полувреме завърши без гол, въпреки че положения пред двете врати не липсваха.

През второто домакините, водни от Велислав Вуцов, откриха в 68-мата минута с гол на Дани Младенов, който овладя топката с гръб към вратата и с обръщане заби топката в мрежата зад Тодоров.

В 83-тата минута Дани Кабанелас изкара Димитър Жеков на фланга, който пусна топката по земя с наказателното поле, където Живко Петков бе отлично позициониран, за да отбележи за 1:1.

В даденото двуминутно добавено време на срещата и двата състава останаха с човек по-малко.

В 91-ата минута Иван Йоанис Атанатос направи груб фаул за директен червен картон срещу Кабанелас, а Живко Петков получи втори жълт и също напусна терена.

След тази среща „Черноморец“ запазва 10-тата позиция в класирането.