В първото си домакинство в Бургас, волейболистките на „Дея Спорт“ инкасираха загуба.

Момичетата на Инна Петрова отстъпиха пред „Левски“ София с 1:3 /18:25, 25:23, 9:25, 7:25/ в последния мач от трети кръг на женското първенство „Демакс лига“.

С това „сините“ отбелязаха втора победа в шампионата, като с една загуба и 7 токи излязоха на трета позиция във временното класиране.

От своя страна тимът на „Дея Спорт“ записа трета поредна загуба, като с спечелена 1 точки се намира на предпоследното седмо място в подреждането.

На свой терен тимът от Бургас, който е новак при дамите, се опита да направи нещо повече срещу „Левски“, но усилията стигнаха само за един спечелен гейм. Домакините излязоха без основния си разпределител Весела Бончева, която се появи чак в четвъртата част.

„Левски“ показа по-добра игра на всички елементи, като основно затрудни съперника със сервис. Блокадата също работеше, като в третата и четвъртата част гостенките бяха абсолютен лидер на полето.

В следващи кръг, на 11 ноември, „Дея Спорт“ гостува на „Хектор“ в Драгоман.