В първата среща от турнира ЦСКА надви „Черноморец“ с 80:75.

Вицешампионът „Черноморец“ остана на четвърто място на Купа Sesame в Пловдив. Домакин на приятелския турнир в зала „Сила“ беше „Академик“ Пловдив. Освен финалистът от изминалото първенство „Черноморец“ участие взеха игралите финал за Купата на България – вечните съперници „Левски“ и ЦСКА

В мача за третото място „Левски“ направи пълен обрат и спечели със сирената мача с 63:61. Срещата мина през 10 смени на водачеството и 7 равенства, но бургазлии бяха отборът, който води по-дълго време от него, на моменти и с двуцифрена разлика. Почивката дойде при 39:31, а преди финалния период разликата бе само точка. Вицешампионите доминираха под коша, но вкараха едва две тройки в двубоя.

Момчил Кадиев бе големият герой за „Левски“, като секунда преди края при равенство 61:61 изстреля победния кош. 11 за „Черноморец“ реализира Травис МакКонико, Шон Смит се записа с 9 и 13 борби, Андрей Иванов отбеляза 8.

„И двата отбора показаха, че имат сериозни амбиции за предстоящото първенство и са доста добре селектирани. Те имат проблеми с контузени играчи, а ние закъсняхме с около две седмици с подготовката. Фактически в този състав сме от два дни и е малко трудно, защото я няма тази сработка между играчите, бъркат някои системи, което си пролича днес на мача. Това оказа сериозно влияние и върху резултата.

Добра проверка за нас, предвид, че ЦСКА имаха два мача преди това и то с доста силен противник. Доволни сме от показаното. Травис МакКонико е от една седмица при нас и от него ще се очаква много през тази година. Той е доста интересен гард и показателите му са добри в мача. Имаме много резерви в много от нашите играчи. Продължаваме напред и се готвим за Европа“, коментира помощник треньорът на „Черноморец“ Михаил Капитанов.

От новите попълнения за бургаския тим не игра Виктор Онудиуе.