След здрав сблъсък морското дерби между Черноморец и Спартак не излъчи победител. Двата отбора си разделиха по точка в интригуващ сблъсък, завършил с три червени картона. Това е първо равенство за соколите през този сезон.

Началото на двубоя бе дадено от 8-годишния Гошко, който на 20 юли тази година бе ударен от мълния на плажа в Бургас.

През първата част Спартак имаше инициативата, но най-чистото положение се откри пред Венци Гюзелев, който пропусна да се разпише сам срещу вратаря.

През втората част „акулите“ заиграха по-добре, а положения и пред двете врати не липсваха. Домакините имаха претенции за игра с ръка, която беше подмината от рефера Стоян Арсов.

В 85-тата минута Спартак остана с човек по-малко, след втори жълт картон на Велислав Боев.

В 90-тата минута се стигна до сблъсък между играчите на двата отбора, а главният съдия изгони капитана на Спартак – Румен Руменов с директен червен картон.

Втори жълт картон беше показан на Венци Гюзелев.

„Искам да поздравя футболистите, защото много се трудиха. Влагането им през седмицата и днес на мача направи така, че да сме равностойни и на моменти да превъзхождаме Спартак (Варна). Знаете как изглеждахме преди две седмици и как изглеждаме сега. Отношението и сериозността са най-важните качества. В първите 10-15 минути бяхме малко респектирани. След това придобихме увереност, стигнахме и до чисти положения, които не вкарахме. Трябва да признаем, че Спартак също имаше своите ситуации. Организацията на играта ни даде възможност да се противопоставим. За момента това е почти максимумът, който могат да дадат състезателите. Късно влязохме, закъсняхме със селекцията. Влязохме без почти никаква подготовка. Преодоляхме тези трудности и днес изглеждахме по друг начин“, заяви след срещата старши треньорът на Черноморец Ангел Стойков.

След този мач „акулите“ са 10-и във временното класиране с 5 точки, а Спартак – трети с актив от 7 точки.