Националните шампионати – мъже и жени, и за момичета и момчета донесоха много поводи за гордост.

На стадион „Ивайло“ във Велико Търново бургаски атлети успяха отново да покажат класа да се окичат с медалите.

В едни от най-атрактивните дисциплини – 100 м с препятствия победителка стана Никол Андонова. Бургазлийката, която сега се състезава за СК „Костенец“, записа 14.08 (-0.2).

Втора бе девойката Василена Антонова (Ивайло Младенов – Враца) – 14.27, трета е Магдалена Петрова (Супер спорт – Варна) с резултат 15.39.

Андонова взе и бронз на троен скок. Тя се класира за финал на 200 м с 25.68, но там не стартира.

В мъжките хвърляния рекордьорът на копие Марк Славов (Спартак – Стара Загора) изпрати уреда на 68.88 в четвъртия си опит и това му беше достатъчно за победата.

Повече от 10 метра под него бе сребърният медалист Калоян Жеков (Цветанка Христова – Казанлък) – 58.61, а трети е неколкократният шампион на България в тази дисциплина Радослав Иванов (Дунав – Русе) – 55.15.

При момичетата, отново на стадион „Ивайло“ във Велико Търново, бургаската гордост Гергана Георгиева и Стиляна Радева от АК „Бургас 98“ станаха шампионки в тройния скок.

Любопитното е, че тук имаше и трето злато – на София Божилова (Септември – София). Трите момичета скочиха 2.40. от първи опит.