Първенецът в редовния сезон Нефтохимик започна успешно в плейофите на еfbet Супер Волей.

Бургазлии се наложиха като домакини над Пирин (Разлог) с 3:1 (25:22, 25:11, 18:25, 25:21 ) в първия мач между двата тима от 1/4- финалните плейофи, който се игра в зала „Младост“.

Така момчетата на Атанас Петров поведоха с 1:0 победи в серията, в която се играе до два успеха от три мача. Реваншът е на 6 април от 18:00 часа в зала „Септември“ в Разлог.

При нов успех за бургазлии, те ще отстранят съперника и ще се класират за полуфинали. При триумф за пиринци на свой терен серията ще влезе в трети мач, който е насрочен за 8 април отново в зала „Младост“.

Двубоят поднесе известна доза изненада, като Пирин се опълчи на домакините. Въпреки, че бяха само с десет състезатели, разложани затрудниха бургазлии в първата част, наказаха ги за отпускането им в третата част и взеха гейм, но за повече нямаха сили.

От своя страна Нефтохимик спечели без много усилия и напрежение, като наложи волята си когато трябваше, но не запази темпото си и загуби гейм. Разликата в класата и опитът бе очевидна, а домакините доминираха през по-голямата част от мача.

Пред опасността да бъдат обърнати нефтохимиците излязоха с други лице в четвъртата част. Те се стабилизираха и стартираха ударно с 5:1. Д края на гейма не дадоха повече шансове на гостите, доминираха изцяло и спечелиха гейма и мача с крайното 3:1.

С най-голям актив за победата на Нефтохимик бе Аксел Трухчев с 18 точки ( 1 ас). Калоян Балабанов и Ватей Михайлович добавиха по 17 точки за успеха.