Състезателите на Дея Спорт надделяха над ЦСКА с 3:2 (20:25, 22:25, 25:19, 25:23, 15:11) след пълен обрат в първата среща помежду им, изиграна в зала „Младост“.

Така воденият от Франческо Кадеду тим поведе в четвъртфиналната серия в efbet Супер Волей.

Бургазлии имаха доста колебания в играта си в първите две части и това повлия. За сметка на това козът на „армейците“ бе атаката на Димитър Димитров.

Впоследствие Дея Спорт се мобилизира и показа съвсем различно лице, намалявайки пасива си. Решителният четвърти гейм бе доста интригуващ, изпълнен с много интересни моменти, характерът на бургазлии и по-малкото грешки обаче доведоха мача до тайбрек.

Там играта бе оспорвана до десетата точка, след което Дея Спорт извоюва успеха след серия на Валентин Братоев.

„Беше много трудно, както съм сигурен, че ще бъдат и останалите мачове от плейофа. Не играхме много добре днес, някои от нещата ги направихме по дискретен начин. Те сбъркаха доста на сервис, но като цяло се справиха много добре на висока топка. Не знам колко тайбрека играхме този сезон, имаме опит – но искам да изкажа благодарности на щаба, на треньора по физическа подготовка – заради тях имахме може би малко повече „бензин” от съперника днес. Те играят хубав волейбол, имат всичко, което е нужно, за да се играе добър волейбол – добри играчи на висока топка,” коментира треньорът на Дея Спорт Франческо Кадеду.

Най-резултатен бе Валентин Братоев с 24 точки (3 аса, 2 блокади), 19 точки добави Николай Учиков (2 аса, 1 блокада). Със 17 точки се отчете Тодор Вълчев (2 аса).

Вторият двубой между двата тима е на 6 април (четвъртък), от 18:00 ч. в зала „Васил Симов“. Играе се до две победи от три мача.