Лидерът във временното класиране на efbet Супер Волей „Нефтохимик“ надигра „Добруджа“ (Добрич) с 3:0 (25:22, 25:21, 25:15) в среща от 21-и кръг, изиграха в зала „Добротица“.

Така състезателите на Атанас Петров ще приключат на върха в края на редовния сезон. В таблицата те са с 51 точки (17 победи, 4 загуби), добричлии са десети със 17 точки (5 победи, 16 загуби).

Гостите от морския град доминираха през по-голямата част от времето. Във втората част „Нефтохимик“ не стартира по най-добрия начин, като позволи на съперника да вземе превес и да оформи разлика.

Началният удар на бургаския тим обаче влезе в действие – два аса на Аксел Трухчев върнаха вицешампионите в играта. Впоследствие те диктуваха ситуацията на игралното поле и се поздравиха с чиста победа.

Най-резултатен бе Аксел Трухчев с 20 точки (3 аса, 3 блокади), като бе отличен и за MVP. 14 точки добави Матей Михайлович (5 аса, 1 блокада). Калоян Балабанов добави 10 точки (2 аса).

В последния кръг на 29 март „Нефтохимик“ ще приеме „Черно море“.