В рамките на два дена „Нефтохимик“ постигна втора победа като гост. След успеха с 3:0 над „Славия“, бургаските волейболисти се наложиха със същия резултат и срещу „Марек Юнион Ивкони“.

Воденият от Атанас Петров тим се наложи в отделните геймове с 25:18, 25:20, 25:16 в мач от 19-и кръг на първенството, изигран в югозападния град. Това е общо 15-а победа в efbet Супер Волей за вицешампионите, които се утвърдиха на лидерската позиция с 45 точки.

„Момчетата играят с желание и то надъхано, дори и срещу отбори, които са по-ниско в класирането. Имаше трудни моменти, тъй като от другата страна на мрежата има млади момчета, които направиха добър мач днес.

Поемаха рискове и те им се отплащаха. Но важно е, че ние играхме борбено и бързо ги пречупихме. Няма лесни мачове до края на редовния сезон. Не трябва да подценяваме и другите два отбора, с които ще играем, не само ЦСКА. Ако искаме да направим нещо голямо, трябва да бием всички,” коментира треньорът на победителите Атанас Петров.

Вицешампионите имаха превес през повечето време, като единствено във втората част допуснаха съперникът да заиграе по-вдъхновено и да се доближи. Колебанията не продължиха дълго и това не повлия на развоя на срещата.

За MVP бе отличен Красимир Георгиев, който се разписа с 6 точки (1 ас, 1 блокада). Най-резултатни бяха Аксел Трухчев и Матей Михайлович с по 15 точки (1 блокада) (2 аса). 10 точки реализира Калоян Балабанов (2 аса).

На 17 март „Нефтохимик“ приема втория в класирането ЦСКА от 18:00 часа в зала „Младост“.