В последен мач от второто завъртане в НБЛ баскетболистите на „Черноморец“ постигнаха важна победа при гостуването си на „Ямбол“ със 100:78.

Успехът даде еднолично петото място на бургазлии, които са с 11 победи от първите 20 кръга.

„Първо искам да поздравя моите момчета, защото това е нашата пета поредна победа. И наистина за мен и за клуба това означава много, коментира старши треньорът на „Черноморец“ Васил Евтимов.

„Днес ние изиграхме един фантастичен мач. Във всяка следваща част ние вкарвахме повече точки, което означава, че имаше енергия, хъс и защита. И това много ми хареса. Бяхме си поставили няколко задачи: първо да ограничим Ямбол до 76 точки – те отбелязаха 78. Второ – да загубим топката 12 пъти – точно толкова сме я загубили и да спечелим борбата с повече от 10 – печелим я с 9. Всички задачи, които си бяхме поставили за днес, бяха изпълнени. Когато момчетата изпълняват това, което искам от тях, много по-често ще можем да се похвалим с победа в края на мача. Задачата е свършена. Всички тези неща, които искахме да постигнем в последните пет мача, се случиха,“ допълни Евтимов.

„Ямбол“ остава на осма позиция, но това е достатъчно на тима да си осигури участие в турнира за Купата на България следващия месец.

В последната среща от второто завъртане „Черноморец“ взе рано инициативата, но „Ямбол“ даде отпор в първата четвърт.

Постепенно обаче разликата започна да се трупа и да се запазва двуцифрена във втория период, като на всеки кош на домакините „Черноморец“ отговаряше поне с 2.

„Ямбол“ продължи битката и остана на десетина точки от противника като почивката дойде при 35:44.

След подновяването на играта „Черноморец“ запази концентрация и вече поведе сериозно с 16-17 точки, а преди последната част дистанцията вече бе 18. Финалната част се доигра резултатно за крайното 78:100.

Мунис Туту вкара 20 точки с 8 асистенции и 7 борби, но и 7 грешки за победата, 18 и 17 добавиха Джордан Тъкър и Георги Боянов, Николай Титков наниза 4 тройки за 15.

С този мач бе сложен край на втория етап в НБЛ. Сега предстоят предварителните квалификации за Евробаскет 2025. Шампионатът ще бъде подновен в началото на месец март.