Дея волейбол

Волейболният „Дея Спорт“ записа успех преди началото на турнира за Купата на България-мъже. Бургаският тим победи в контрола съперника на съгражданите си от „Нефтохимик“ на 1/4-финалите – отбора на „Левски“ София.

В залата на „сините“ гостите се наложиха над водения от старши треньора Николай Желязков тим с 3:1 (25:21, 25:18, 21:25, 25:16).

Финалите в турнира за Купата на България ще се проведат от 20 до 22 януари в пазарджишката зала „Васил Левски“.

В 1/4-финалите „Дея Спорт“ излиза срещу ЦСКА. Останалите двойки във финалния турнир за Купата на България 2023 са: „Левски“ – „Нефтохимик“, „Хебър“ – „Черно море“, „Монтана Волей“ – „Берое“.

По регламент, първите осем отбора в редовния сезон след изиграването на 11 кръг, участват в елиминационните срещи. Победителите от четвъртфиналите продължават директно към полуфиналите. Двата отбора, които запишат успех в тази фаза, ще се срещнат в Големия финал.

„Хебър“ е настоящият носител на Купата след като през миналата година надви във финален двубой „Нефтохимик“ с 3:1 гейма.