Спортист на "Юрий Гагарин"

Димитър Рачев бе избран за Спортист №1 на Спортното училище „Юрий Гагарин“ за 2022 година. Борецът в категория до 71 кг в свободния стил е многократен шампион на България от държавни първенства, обявяван за най-техничен състезател, бронзов медалист от Европейското първенство за кадети, с треньор Николай Дачев.

Десетте най-добри, сред които седем борци, бяха наградени на официална церемония в Културен център „Морско казино”. Сред официалните гости беше легендарният борец Дончо Жеков.

За първи път тази година бе връчено отличие за най-проспериращ отбор. Наградата получи ПФК „Черноморец“ – юноши, които играят в Елитната група, с капитан Стилян Стоянов.

Десетте спортисти на СУ „Юрий Гагарин“ за 2022 г. и техните треньори:

  1. ДИМИТЪР РАЧЕВ – борба класически стил, многократен шампион на България от Държавни първенства, категория 71 кг, обявяван за най-техничен състезател, 3-то място Европейско първенство кадети, треньор Николай Дачев.
  2. ГЕОРГИ СТОЯНОВ – спортна акробатика мъжка двойка, държавен шампион; 3-то място Световно първенство, треньор Камелия Борисова.
  3. АНДРЕЙ АТАНАСОВ – борба класически стил кадети, многократен държавен шампион, 2-ро място Балкански игри, 5-то място Световно първенство, кат. 80 кг, треньор Златомир Стоянов.
  4. ЕРГЮН ШУКРИ – борба свободен стил кадети, категория 55 кг., държавен шампион, 2-ро място Балкански игри, треньор Илиян Стефанов.
  5. ЕРДАЛ ГАЛИП – борба свободен стил кадети, категория 65 кг., многократен държавен шампион, 3-то място Балкански игри, 15-то място Европейско първенство, треньор Илиян Стефанов.

6 ВИКТОРИЯ РАДЕВА – борба свободен стил кадетки, категория 65 кг., държавна шампионка, участничка в Европейско първенство, треньор Николай Дачев.

  1. ВЕСЕЛИН ГЕОРГИЕВ – колоездене ст. възраст, многократен държавен шампион във всички дисциплини на колоезденето, участник в Европейско първенство, треньор Тодор Ангелов.
  2. ЕЛЕНА БОСИЛКОВА И ЖУЛИЕН ШАЙКОВ – спортна акробатика, смесена двойка, държавни шампиони, 4-то място световно първенство, треньор Гергана Денева.
  3. ДИЯН АНГЕЛОВ – борба свободен стил кадети, категория 60 кг., държавен шампион, Балкански игри 5-то място; 3-то място международен турнир, треньор Мариян Тодоров.
  4. АНДРИАН ВЪЛКАНОВ – борба свободен стил кадети, категория 92 кг., държавен шампион, Европейско първенство 9-то място, Световно първенство 9-то място, треньор Николай Милков.

Шампионите получиха от ръководството на училището купи, грамоти и предметни награди за високите си спортни постижения през годината.

 

Оставете отговор

Please enter your comment!
Моля въведете името ви