Десетте най-добри спортисти за 2022 г. на СК „Джавелин“ бяха наградени на специална церемония.

Класацията оглави лекоатлетът Стоян Снежанов. Той е европейски шампион за младежи на 400 метра гладко бягане, провело се във Финландия.

Там Снежанов спечели и бронзово отличие на 100 метра гладко бягане.

Към колекцията си младият атлет прибави и сребърен медал на 800 метра на Параолимпийските игри в Чехия. Треньор на Стоян Снежанов е Атанас Атанасов.

На второ място в Топ 10 се нареди Валентина Марчева, а на трето е Мария Петрова.

Само преди дни на Никулденския турнир тежкоатлетите от „Джавелин“ обраха медалите в щангите. При жените първа е Есмерай Ибрям, следвана от Мария Петрова и Христина Начева. Първенец при мъжете стана Антон Пусков.

Сребърното отличие заслужи Златин Димитров, а бронзовото стана притежание на Мустафа Юсеинов.

На опън тенис турнира Валентина Марчева взе сребро. Бронзовия медла спечели Мустафа Юсеинов.

На турнира присъства президентът на Българската параолимпийска федерация Илия Лалов. Той бе гост на бургаския спортен клуб, с председател Есмерай Ибрям, който отпразнува 10-годишен юбилей от основаването си.

По време на състезанието Илия Лалов награди с плакет Веселина Деведжиева – началник отдел „Спорт“ на Община Бургас.