Под ръководството на временно изпълняващия длъжността старши треньор Андрей Николов отборът на „Дея Спорт“ постигна четвърта победа в efbet Супер Волей.

Бургаските волейболисти се наложиха като гости над „Добруджа“ (Добрич) с 3:1 (25:14, 25:18, 18:25, 25:12) в мач от девети кръг на първенството.

В първите две части състезателите на „Дея Спорт“ диктуваха положението, като поведоха в мача без особени проблеми. Третият гейм тръгна равностойно (8:8), след което домакините набраха инерция.

Добричлии намалиха пасива си на 1:2 гейма след 25:18.

Решителната четвърта част премина изцяло под доминацията на гостите, които не допуснаха особена съпротива.

Най-резултатни бяха трима играчи на бургаския клуб – Тодор Вълчев, Стефан Чавдаров и Димитър Дулчев, които отбелязаха по 13 точки (3 аса) (5 аса, 1 блокада) (2 аса).

Стефано Патриарка бе отличен за MVP на срещата. За съперника Жулиен Георгиев бе над всички с 21 точки (2 аса, 1 блокада).

„Дея Спрот“ заема седмо място във временното класиране с 14 точки (4 победи, 5 загуби), добруджанци са 12-и с 0 точки (9 поражения).

В следващия кръг за бургаския тим предстои морско дерби с „Черно море“ (Варна). Мачът е на 9 декември (петък), като „моряците“ са осми в подреждането с 19 т.