„Нефтохимик“ победи категорично като домакин „Славия“ в мач от седми кръг на efbet Супер Волей. За бургаският тим това е трети успех в шампионата, а с четири загуби и 14 точки заемат шесто място във временното класиране.

„Славия“ има две точки от 1 победа, 6 загуби и заема 11-а позиция.

Воденият от Атанас Петров тим се наложи с 3:0 (25:14, 25:18, 25:17). В този мач дебют за вицешампионите направи и централният блокировач Красимир Георгиев, който се завръща на терена след контузия.

Домакините доминираха изцяло в първата част, като не допуснаха особена съпротива от гостите. Във втория гейм „белите“ взеха преднина, но „Нефтохимик“ бързо обърна нещата в своя полза.

Въпреки това двата тима останаха близо един до друг в следващите минути, а впоследствие играха равностойно. След десетата точка „шейховете“ се откъснаха и не допусна да бъде преодолян.

Вицешампионите имаха пълна доминация и в третата част, където бяха пълен хегемон. В ключовите моменти „Славия“ успя да скъси част от дистанцията, но не се случи нищо повече.

Най-резултатен бе Матей Михайлович със 17 точки (2 аса), Аксел Трухчев завърши с 15 точки (1 блокада). Георги Петров приключи с 12 точки и бе отличен за MVP.

На 27 ноември „Нефтохимик“ е домакин на „Марек“.