Хандбалистите на „Фрегата” записаха ценна победа в първенството при мъжете. В оспорван мач от седми кръг, последен от есенния дял на първенството на България, момчетата на треньора Иван Радев се наложиха с 32:30 /17:17/ над „Добруджа”.

Успехът за младия състав на „Фрегата“ идва след злощастното отпадане на отбора от турнира за Купата на България за мъже.

Преди седмица бургаският тим отстъпи на втородивизионния „Пирин“ (Гоце Делчев) с 25:26 и отпадна за четвъртфиналите на турнира.

До победата в шампионатния мач „Фрегата“ стигна трудно. Гостите от Добрич играха в пълен състав, но през цялата среща домакините държаха водачеството в резултата. През първото полувреме „Фрегата“ поведе с 13:8. Липсата на достатъчно опит и рутина позволиха на съперника да изравни и на почивката двата тима се оттеглиха при 17:17.

През второто полувреме „Фрегата“ върна аванса си от три гола. До последния съдийски сигнал играта продължи да е оспорвана, но с огромното си желание за победа бургаските хандбалисти запазиха преднината си и заслужено се поздравиха с успех.

След седмия кръг в „А“ РХГ мъже „Фрегата“ заема четвъртото място във временното класиране с 6 точки.

При благоприятен изход от оставащите срещи е възможно отборът да финишира на трето място след есенния дял от първенството, коментираха от клуба. На 10 декември от 17:00 ч. ще се изиграе отложеният мач срещу изключително коравия отбор на „Осъм” Ловеч.

В останалите срещи защитаващият титлата си „Шумен 61“ се наложи над „Левски“ с 30:23 (15:10).

На 27 ноември победителят ще срещне носителя на националната купа и вицешампион от миналия сезон „Локомотив“ (Горна Оряховица) в директен сблъсък за първото място.

В класирането води „Шумен 61“ с 12 точки (6 изиграни мача), пред „Локомотив“ (Горна Оряховица) с 8 точки (4), „Спартак“ (Варна) с 8 точки (6), „Фрегата“ с 6 точки (6), „Осъм“ с 5 точки (6), „Левски“ с 5 точки (7), „Добруджа“ с 4 точки (7) и „Чардафон“ с 0 точки (6).

Резултати: Фрегата – Добруджа 32:30 /17:17/, Осъм – Локо ГО 21:30, Чардафон – Спартак 24:29, Левски – Шумен 23:30.