За първи път в историята на Световното първенство първият гол на турнира бе отбелязан от дузпа. В 16-ата минута на мача с Катар нападателят на Еквадор Енер Валенсия реализира удар от бялата точка.

Другото нещо, което се случи за първи път, е това, че домакинът загуби откриващия мач. Еквадор победи Катар с 2:0.

Домакините не успяха да се противопоставят на южноамериканския си противник и не зарадваха препълнените трибуни на стадион „Ал Бейт“. Двата гола за гостите бяха отбелязани през първата част и бяха дело на голямата еквадорска звезда Енер Валенсия.

Еквадор оглави група „А“ преди днешния мач между Сенегал и Нидерландия, които стартират участието си на Световното първенство от 18:00 часа.

В късния двубой от днешната програма на Световното първенство САЩ и Уелс мерят сили в битка от група „В“. Мачът е от 21:00 часа. В тази група са още отборите на Англия и Иран.

Американците ще се борят с един от най-младите състави на Световното със средна възраст от 25 години, 175 дни. Сблъсъкът е в 15:00 часа.