Отборът на Нефтохимик

Отборът на „Нефтохимик“ води здрава битка с „Монтана“, показа равностойна игра, но в крайна сметка загуби, при домакинството си от трети кръг в еfbet Супер Волей. И трите части от двубоя, игран в зала „Младост“, завършиха на 2 точки разлика в полза на съперника.

Тимът, воден от Даниел Пеев, надигра бургазлии с 3:0 (25:23, 27:25, 25:23).

„Разликата беше в ситуациите на висока топка, където Монтана се справи по-добре от нас. Имахме своите шансове през първия и втория гейм, но след 22 точка трябваше да бъдем по-категорични в атака.

Мачът можеше да придобие друг развой, ако бяхме успели да вземем първия гейм. Поздравления и за отбора на Монтана за показания характер в края на геймовете,“ каза след мача играещият треньор Иван Станев.

„Наясно съм, че ще имаме много трудни моменти. Това е отборът, това са момчетата.  На никой не му е приятно, че направихме две загуби. Сега е важно да успеем да излезем заедно от тежката ситуация. Имаме си проблеми с контузии, заради което не можем да водим последните две седмици нормален тренировъчен процес, но не искам да звучи като оправдание. Трябва да намерим начин да се справим и с това,“ завърши той.

За монтанчани това е трета поредна победа в шампионата, като временно излязоха начело на класирането със 7 точки. Те отбелязват втори успех над бургаски тим, след като миналия кръг надвиха като домакини и „Дея Спорт“ с 3:2 гейма. Миналия кръг „Нефтохимик“ отстъпи на „Берое“ с 2:3 гейма. Това отрежда пето място на бургазлии във временното класиране, но преди изиграването на всички мачове от кръга.

Въпреки, че завърши в три гейма, двубоят бе доста интересен и оспорван, като имаше борба и пълно противопоставяне. Домакините бяха напълно равностоен съперник на гостите. И трите части се решаваха в последните минути и завършиха само на две точки разлика.

И двата тима показаха игра на амплитуди, което доведе до смяна на водачеството в резултата. В първите две части „Нефтохимик“ поддържаше аванс от няколко точки до средата на гейма, но допусна да бъде стопен. Третият гейм започна равностойно и продължи така докрай.

Най-резултатен за домакините бе Матей Михайлович със 17 точки ( 1 блок).